Kategorie: Úvahy

Promluvil jsi skrze mě

Promluvil jsi skrze měDíval jsem se takhle jednou na Dva a půl chlapa. Charlie, hlavní protagonista, se modlil k Bohu. Chtěl, aby si jeho přítelkyně rozmyslela zmenšení poprsí. Samozřejmě jde o komedii, takže vše komicky, ale o to nejde. Ke konci dílu Charlie vydedukoval, smířen s operací, že teď pozornost mužů spočine na přítelkyně pozadí. To se přítelkyni vůbec nelíbilo a z celého nápadu sešlo. Charlie na to pak zvolal: Díky bože, promluvil jsi skrze mně. Po chvíli jsem zjistil, že se ta věta usadila v kolotoči mých myšlenek. Byl to vtip, ale proč ne? Většina lidí si představuje Boha, jako fyzický element, zasahující do pozemského života. I já jsem to tak vždycky viděl. Přestože věřící nejsem, připouštím diskusi a za x předpokladů to tak mohlo být. Teď se můj pohled změnil. Co když, ona vyšší moc zasahuje do vývoje společnosti skrze myšlenky lidí. Tedy využívá lidská média, aniž by o tom věděli? Bylo by to zajímavé.

Lidská mysl je obrovská jako vesmír. Myšlenky jsou všemožně poházeny a v různých chvílích je, jako hvězdy, spatříme. Nefungujeme jako složka souborů, kde si přehráváme libovolné kapitoly života (bohužel). Nápad to má být výsledek nějakého všeobecného rozhledu a zkušeností a přece jen je to něco nového. Kdy příjdou dva lidi s identickým nápadem? Vynálezci, malíři, hudebníci nebo jinak kreativní lidi, kteří sdělují myšlenky ostatním. Co když je to všechno součást jakéhosi plánu, či přesvědčení a bez uvědomění ho plníme?

Nechci to rozvádět do utopických extrémů, ale jistě je to úvahy hodná myšlenka.
Nechť vlastní fantazie pracuje.

Komentáře rss


, - odpovědět
avatar
prefer the tinted Replica Hermes Handbags shades to clear lenses. But other studies, including one from researchers at the University of Ballarat's Human Movement and Sports Science, found no Oakley sunglasses replica actual IWC replica watches improvement in performance in athletes wearing tinted glasses.Of course, none of the lenses tested in the studies were the super Breitling rolex watches specialized Green Fade glasses.

Kategorie

Kde se objevuji

PropagandaNavštivte nás na Google+