Kategorie: Úvahy

Je dobré mít zbraň na ochranu?

Je dobré mít zbraň na ochranu?Když sleduji ty kauzy, kde skupina opilců nebo prostě buranů napadla kolemjdoucí, začínám se bát. Nějaké ty rvačky, kdy se lidi v opilosti nepohodnou beru, ale aby nezainteresovaní a obránci napadených končili na JIPce, to ne. S převahou toho člověk, bez nějakého výcviku těžko zmůže. Musado se učit nebudu. O tom, že mám volat policii prosím nechci slyšet. Tak, jak se mám vlastně účině ubránit?

Napadla mě jen zbraň. Nůž nemá smysl, nebudí takový respekt a snadno o něj díky tomu příjdete. Numčaky, obušky po kapsách asi taky nosit nebudu. Dá se uvažovat o pepřácích, paralizéru, boxeru a střelných zbraních.

Pepřové spreje často díky velikosti a snadné použitelnosti končí v kabelkách žen. Uvádí se až 20 krátkých výstřiků na vzdálenost přibližně dvou metrů. Nevýhoda je zase asi nižší respekt a snadné získání spreje útočníkem. Koupíte je asi za čtyři stovky.

Paralyzéry jsou asi nejučínější formou sebeobrany na krátkou vzdálenost. Hodí se i pro ženy. Ubráníte se opilcům i agresivním psům. Zpětný ráz i při držení zasaženého nehrozí. Mají poutka, která pojistí vytrhnutí z ruky. Fungují i přes vrstvu oblečení a pětisekundová dávka útočníka na několik minut dezorientuje. Cena začíná na tisícovce.

Boxery jsou určeny určitě mužům a počítá se u nich s kontaktní sebeobranou. Nějaké základy sebeobrany by majitel měl ovládat. Chrání prsty a kluby. Mohou způsobit vážná zranění i trvalé následky. Používají se v krajní nouzi, obrana musí být přiměřena útoku. Dvě až tři stovky Vás tenhle náramek bude zhruba stát.

Plynová pistole je lehká alternativa skutečné zbraně. Bývá kopii skutečné zbraně, útočník by ji proto neměl poznat. Patří do skupiny D, zbrojní průkaz na ni nepotřebujete (119/2002 Sb.). Získáte ji vlastně poměrně snadno a cena se pohybuje kolem dvou tisíc korun. Nevyhodou je doplňování bombičky s plynem (CO2). Jsou levné, ale v klíčové situaci Vás to může omezit. V případném střetu se skutečnou zbraní se asi neubráníte. 

Budeme se bavit o pravých střelných zbraní

Zbraň Vám dodá nejen účinnou formu obrany, ale hlavně jistotu. Je samozřejmě určena pouze na nutnou sebeobranu, chlubit se s ní a ukazovat ji na veřejnosti by se Vám nemuselo vyplatit. Vlastník získává s jistotou i několik starostí, jednou z nich je povinnost o bezpečné uskladnění.

Klady střelné zbraně

 • Respekt
 • Účinnost
 • Pohotovost
 • Nejsou nezbytné fyzické předpoklady (žena, výcvik, ...)
 • Nedoplňujete plyn

Zápory střelné zbraně

 • Přestřelka
 • Můžete o ni v přesile přijít a výhoda se změní v nevýhodu
 • Nustále musíte zbraň hlídat
 • Alkohol, v opilosti jednáte jinak
 • Neodhadnutí situace, nevratné omyly
 • Zbrojní průkaz
 • Cena
 • Náboje

Situace, kdy ji použiji

Jdete pozdě večer s dívkou prázdnou, odstrčenou ulicí a přepadne vás skupinka pochybných existencí, co jeví jasné známky násilí a začnou si dovolovat. Slovní střet nic neřeší, začne pronásledování. Pokud získáte patřičný náskok hravě zbraň vytáhnete a útočníky zastrašíte. Pokud se nezaleknou varovně vystřelíte a ukážete, že to myslíte vážně. Nastává chvíle, kdy si nejste ničím jistí. Co když budete střílet na neozbrojené? Člověku proletí hlavou desítky důvodů, proč nestřílet. Situaci musí každý hodnotit sám. Můj kamarád říká: Raději 12ti souzenými, než 6ti nesenými.

 

Dva lidé na cestě k taxíku. Na ženu někdo zautočí, neváháte a hrozíte zbraní. 

 

Spíte v poklidu doma, je hluboká noc. Zaslechnete podivné zvuky, rozbíjení skla. S největší pravděpodobností lupič. Vyzbrojen baterkou a zbraní se jdete přesvědčit. Pachatele buď vystrašíte a uteče nebo ho překvapíte. V nejlepším jej dokonce zajmete a přivoláte policii, ale tomu moc nevěřím. V horším případě půjde o souseda, který potřebuje pomoct, či o matku, která Vás chtěla překvapit. Nechci domýšlet, co nastane, když z nějakého důvodu vystřelíte.

 

Shrnutí

V Česku nějaké zákony chybí. Líbí se mi třeba americký zákon (nevím v kterém státu platí), kde můžete zbraní chránit svůj pozemek a cizí člověk je potencionální pachatel. Pokud střílíte na vlastním, je právo na Vaší straně. Zde pokud vím nic takového není. Ani nošení nabité zbraně nebude bez porušení zákona. Pokud jste beze svědků, také je to slovo proti slovu a jste v rukách právního systému. 

Se zbraní jste jednoduše stále jednou nohou ve vězení. 

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola captcha
Text
  b i u s img code url hr   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Strana:  1 2 3   další »
, Zbrojní prukaz odpovědět
avatar
Musím mít zbrojní prúkaz?Na plynovou pistoli?
, BLÁBOLY odpovědět
avatar
Co se týče těch nestřílejících zbraní - tenhle článek je hromada blábolů vycucanejch z prstu. Nebudu teď mluvit o palnejch zbraních, tam je to jasný. Ale to vyzdvihování pepřáků a paralyzérů je uplně mimo. Stačí si najít testovací videa na youtubu, nebo to otestovat sám na sobě. Pepřák ani paralyzér nezastaví agresivního, adrenalinem nabuzenýho útočníka a už vubec ne agresivního psa. Pepřák funguje, ale trvá to až několik minut že to útočník pořádně pocejtí a to už je pozdě. Paralyzér je zase málo účinnej, aby to člověka složilo, je potřeba trefit citlivý místo, například tepnu na krku a jeho účinnost se snižuje například se zimnim oblečením. A je potřeba se starat o to aby v tom byla nabitá baterka, navíc je to kontaktní zbraň, musíte si agresora pustit uplně na tělo a to nechcete, stejně tak boxe. A nůž je na obranu opravdu nesmysl, to je čistě útočná zbraň, na obranu nesmysl, nechci agresora vykuchat, ale ubránit se. A s tim paralyzérem jsem si ve škole na střední hráli běžně, prakticky nic to nedělá, prostě to kopne, člověk řekne "jau, kurva" a jde se dál. ;-)

Abych to shrnul - jediná opravdu účinná nestřílející zbraň, se kterou se může ubránit i člověk bez výcviku je teleskop.
, nošení nabité zbraně odpovědět
avatar
Zbrojní zákon dává právo nosit nabitou zbranˇs nábojem v nábojové komoře pro skupiny -D a E. D k výkonu zaměstnání- ostraha banky atd. E -k ochraně zdraví života a majetku. 1
, - odpovědět
avatar
Přesně ten typ textu, kde autor neví o problematice nic, ale touží se za každou cenu k ní vyjádřit. Co závěr, to chyba. Plus zromantizované představy o použití zbraně nejen v krajní nouzi. Plynovka opravdu nepoužívá CO2 ani se do ní nic takového nedoplňuje, zde je vidět, že autor takovou zbraň ani nikdy neviděl, přesto o ní udílí rady. Plynovka používá nábojky s dráždivou složkou, která se vlivem výstřelu mění v plyn a je vytlačena z hlavně směrem k cíli. Porovnávání účinnosti paralyzér/dráždivý sprej - v mnoha testech byl už několikrát prokázáno, že paralyzéry jsou naopak nejméně účinnou zbraní pro obranu (nechápu, kde autor vzal zhodnocení, že jsou nejúčinnější). Kvalitní pepřové pěnové spreje jsou podstatně účinnější a stále dovolují si udržet určitou distanci od útočníka, což v případě paralyzéru, který potřebuje fyzický kontakt není možné. Jako obranný prostředek paralyzér nedoporučují ani experti na obranné prostředky. Nošení nabité zbraně není samozřejmě žádné porušení zákona (jak se autor domnívá), pokud jste oprávněni takovou zbraň nosit a použít ji v případě krajní nouze pro nutnou obranu, tak je nabitá zbraň jedním z klíčových parametrů obrany, protože nenabitá je jen kusem kovu. Přečtěte si zákon! A mluvte s lidmi, co zbraně mají, můžete se dozvědět mnoho zkušeností.
, nošení a užití nzbraně odpovědět
avatar
Můj názor je podobný -lepší mít u sebe a nepoužit ,než nemít a potřebovat-.Zákon dává právo použít zbranˇ.Jistě není možné použít třeba v hospodě při rvačce s démonem v krvi.Je to jak řidičák.A obrana musí být tvrdší jak útok, jinak jen agresora nasereš a pak tě třeba na zemi ukope.Už není ve společnosti tolik bespečí jak dříve a situace se neustále horší vcelé evropě. A co nás čeká v budoucnu ? Nevíme. Karel.
, - odpovědět
avatar
Docela logicky napsaný, jen chybička s tou plynovkou ta není na co2. ale to byl spíš omyl. Dnes už je ostrá bohužel základ. Jediná obrana ze které maj vylepaní migranti respekt. Díky kterým se dnes tak moc řeší sebeobrana. Když dáte ženě slzak, nebo electro, tak je k ničemu. Asi ho pořád v kapse nemá a hledat neco z kabelky mezi sminkama? Dnes už chodí utocnici ve skupinách. Bojové umění je skoro taky k ničemu pokud vás nenapadne každy zvlášt. Musel by byt člověk opravdu profík. Pokud má člověk vetší strach z noseni ostré než ze smrti, tak alespoň plynovku ale ne s viditelným zavařeným křížkem ve předu hlavě. To musel vymyslet nějakej dement. Každej blb pak pozna že je to plyn. Zkousel sem plynovku na sobe a daj se po vystrelu privrit oci a utocit dal. Tak ze srilet ne jednou a mezi tim utikat (ženy a nepomstichtiví muži :D) Nektere plynovky maj zavarku skrytou víc v hlavní a není videt tak kupovat jen ty. Na netu to foti schvane tak, ze to není poznat. Reakce typu že pak protivnik vytahne ostrou když uvidi plynovku? Pokud potkate protivníka s ostrou, tak vas s ni prepadne hned a nebude cas pak tasit zbran jak v kovbojce :D Tak ze pohodičky, rict mu ze je to plyn a at si veme co chce. Lidi s ostryma většinou nechtej do nekoho kopat nebo znásilňovat. Nuz a zbrane pro blizky kontakt nechat jen profikum. Opravdu lepsi zabit při napadeni ostrou a jit v tyhle česky pr.... za sebeobranu sedet, nez byt mrtvej, nebo do smrti invalida. Az te někdo prepadne třeba za 20 let a budes se dvěme dětmi na ulici, tak by sis nechal useknout obe nohy za moznost mit v tu chvíli zbran a ochranit svy deti. Migranti se zacnou množit a desetinasobit. Nebudeme je potkávat na nocnich v praci, nebo vecer usinajici unaveny po celym dni v praci. Pocitejte s castym prepadavanim a neustalym ohrozenim na zivote. Bud tady zit a extremne riskovat život nebo kriminal, a nebo odjet do usa. Do zemí kde dává zákon vždy prednost tomu kdo je napaden. Slovo neprimerena sebeobrana je obycejnej podraz. Dam ti ranu dleni, spadnes hlavou na stul a jsi mrtvy. Kazdej utok je život ohrozujici. A ten kdo si zacne by mel logicky riskovat to že bude zastrelen. I když nejlepší reseni je nelegalni zbran a pak utyct. Pak ji rozrezat a ruzne rozhazet do prehrad :D Pak zijete a kriminal za sebeobranu za to co ma za nas delat stát hrozi minimalne. Podle naboje nenajdou zbran a vase legalne drzena je cista. Bohuzel takhle premyslet se nema. Ale musím delat sam to, za co platim stat, polici armadu. Musim se bránit před kriminalniky sam a ještě se zaroven bránit před zákony, aby me neokradly na svobode. Stat mne nedava na vyber......pro budoucnost svých deti udelam cokoli. Někdo je napadne, tak ho najdu a zabiju. Protoze tim zachranim ty který by napadl az ho stat necha zase za my prachy pobihat venku. Samozdrejme se ucim sebeobranu, házet nožem, behat az k poblití pak prestat dýchat a strilet atd. Nejsem pitomec kerej by chodil a jen tak strilel a komu by zbran do ruky nepatrila. Ale myslim logicky...každej kdo nas a nase deti ohrozuje nema mezi lidma co delat a tresty jsou tady k ničemu. Tak jak jinak to řešit, než proste střílet :D ....
, - odpovědět
avatar
To zas psal nějakej "odborník" 5 Chlapče, když o používání zbraní a sebeobraně nic nevíš, tak prosím nemystifikuj své čtenáře. Tvůj článek se dá označit jedním slovem a to - hloupost. Vážení, kdo uvažujete o nějakém obranném prostředku rozhodně nečtěte tento výmysl pana Landsmana.
, Do plynové pistole dop odpovědět
avatar
Do plynové pistole doplňovat plyn ? Nepleteš si to s paintbalkou 5 ? U plynové pistole na sebeobranu se žádný plyn nedoplňuje - používají se náboje s dráždivou látkou např. CS plyn.
, s přísudkem? odpovědět
avatar
je nesmirna hloupost omezovat drzeni zbrani,kdo chce neco spachat tak bouchacku poridit nebude nikdy problem,(dneska se da i vytisnout 3 6 )na zbrojni prukaz se ti vyprdne,ten nepotrebuje.
Tady jde o to mit moznost se branit, kdyby tu byla povinnost drzeni zbrane, myslite ze by ji pak nekdo jen tak pouzil,snadno jako dnes?
, - odpovědět
avatar
souhlasím s tím, že tu zákony nejsou dořešené, bojím se přítelkyni pořídit paralyzér, aby při sebeobraně příliš neublížila a neskončila potom ve vězení.. díky tomu jsem ji musel pořídit jen tento obranný sprej http://www.army-store.net/sebeobrana/obranny-sprej-equalizer2-20-ml-s-klipem-tekuta-strela u kterého si myslím, že dlouodobě ublížit nelze..
odpověděl(a)
avatar
Semoga sukses, silahkan kunjungi website kami :
http://obatglaukoma.utamakansehat.com/
http://obatamandel.utamakansehat.com/
http://obatpenyakittbc.utamakansehat.com/
http://obattbckelenjar1.utamakansehat.com/
http://obatususbuntu.utamakansehat.com/
http://obatkista1.utamakansehat.com/
http://obatpenyakitparuparubasah.utamakansehat.com/
http://vigpowercapsule.greenworldglobals.com/

Strana:  1 2 3   další »

Kategorie

Kde se objevuji

PropagandaNavštivte nás na Google+