Kategorie: Společnost

Novodobé zombies

Když čtu na síti ty oslavné názory na různé akce, přirozeně ve mě pozitivní kritika vzbudí zvědavost a zájem. Pročtu pár řádků plných nadšení a klikám na přiložený Youtube odkaz. K mému úžasu vidím amatérský remake Tarantinova zombie bijáku Planeta Teror. S další sekundou zjistím, že na pozadí nestartuje žádný chopper, ale hraje zřejmě jakási dramatická hudba, která bývá v nejvyostřenějších scénách akčních braků. Ne, nejsou to pohupující se zombie kreatury, ale zarputilí posluchači té smysluplné hudby. Díky černé, řvoucí hradbě před nimi mají zřejmě problém udržet se na nohou.

Všímám si prostředí, do kterého je tento netradiční filmový trhák zasazen. Vypadá to na středověk, jelikož se scéna odehrává v nějaké bahnité aréně. Dnešní člověk by s moderní obuví jen těžko napodobil tehdejší mravy. Hrstka vyvolených se přes sílu neviditelných útočníků probojovala až k hradbám. I přes zápal do obléhání této zvukově chráněné pevnosti se pár jedinců kácí k zemi a zkouší chuť bahna. Ještě, že se útočníci posilnili dostatkem levného krabicového vína, či v těch delších bitvách i několika teplými lahváči. Ty samozřejmě prázdné vkusně naaranžovali všude po okolí, snad s vírou, že z nich vyroste celý sud aka strýček Pompo.

Zúčastnění na místo trapných vlasů nosí chapadlaté chobotnice, s nimiž žijí v naprosté symbióze. Od černých chobotnic po až rudé kokrháče, které chovají většinou dámy. Nebyli by to však odvážní bojovníci, kdyby neměli v uších průstřely od kulovnice. Scéna je tak vyhrocená, že ani hřebíky není kam poklidit. Hravě však poslouží obličeje a těla gladiátorů. Nějaké to tetování, aby si vzpomněli, jak se vlastně jmenují a je vymalováno. Maskáčovité úbory skvěle splynou v davu ublácených lidí a zúčastnění pociťují status výjimečnosti.

Nemám nic proti stylu hudby, jde mi především o způsob života s ní spojený. Copak žijeme stále ve středověku? Znám několik lidí, kteří na takové akce jezdí. Většina z nich je však v pohodě a navenek nevypadá, že by si podobného života dopřávali. Pokud se ale dívám na ostatní, je to horší. Nechci vyvolávat jakékoliv flameware, ale zajímá mě názor ostatních.

Vysvětlující materiál

Komentáře rss


, Pěkné zamyšlení, odpovědět
avatar
myslím, že líp se to napsat nedá. Vím, že účelem nebylo pobavit, ale já se fakt trochu smála. :-)

Kategorie

Kde se objevuji

PropagandaNavštivte nás na Google+