Kategorie: Internet

Paranoia při sdílení informací

Paranoia při sdílení informacíPrávě jsem se vrátil z akce s přáteli. Alkohol tekl proudem a fotek je mrak. Tak šílené fotky by si málokdo uměl představit. Celý nadšený z akce vše sdílím. Nějaké zabezpečení neřeším, protože vím, že je to stejně na nic. Ve fotkách ani v popisu copyright nevedu. Co se Vám tu pokouším nastínit? Jednoduchou situaci, kdy lidé sdílí na internetu citlivý materiál, který by je mohl v budoucnu vážně poškodit. Všechny online galerie se snaží nabídnout, co největší jednoduchost nahrávání, snad proto, aby uživatel hlavu vůbec nezapojoval. Typický příklad je Facebook. Puberťáci vesele sdílí kompromitující fotky s naivní představou, že je vysoké procento nežádoucích lidí neuvidí.

Obsah serverů se samozřejmě zálohuje a fotky s námi mohou tiše přetrvat i desítky let. Proč by to taky poskytovatel nezálohoval, když dle podmínek může fotky za x let použít, jak se mu zamane. A když taková klička v podmínkách není, jednoduše zruší nebo prodá firmu. Pak se těžko dovoláte odpovědnosti a leckdy už Vám to reputaci nespraví.

Dokážu si představit situaci, kdy jedu po dálnici a míjím bilboardy s fotkou známých v kompromitující situaci, kdy propagují třeba kondomy. Oni se za ty léta vypracovali třeba ve veřejném sektoru na důležité posty a rezignace tluče na dveře. Je potřeba si uvědomit, co Vás v budoucnu může poškodit a co byste měli sdílet jen v uzavřeném okruhu přátel, i když to je taky spekulativní. Vládne tu prostě rozvinutá paranoia, kdy si nemůžete být soukromím jistí.

Komentáře rss


, - odpovědět
avatar
Asi tak.

Kategorie

Kde se objevuji

PropagandaNavštivte nás na Google+